Zoom, Güvenlik Sorunlarına Rağmen Günlük 300 Milyon Kullanıcısı Olduğunu Söylüyor

Mart ayından bu yana 100 milyonluk bir sıçrama.

Çarşamba günkü bir blog yazısında , Zoom’un bu ay günlük kullanıcılarda başka bir artış yaşandığı , Mart ayında 200 milyondan son üç haftada 300 milyona sıçradığı belirtildi . Video konferans uygulaması öncesinde, Aralık ayında sadece 10 milyon kullanıcı vardı coronavirüs salgını için milyonlarca insanı zorla evden işe , ama onun büyüme onun üzerine incelemeye arttırıldı güvenlik ve gizlilik sorunları .

Rakamlar, CEO Eric Yuan’ın 90 günlük güvenlik planındaki güncellemesinden geldi. Geçen ay Yuan , davetsiz katılımcılar toplantınıza girdiğinde , kaynaklarını Zoom’a yeni özellikler eklemeyi bırakacağını, böylece kaynaklarını “Zoombombing” gibi sorunlara adayabileceğini söyledi.

Çarşamba günü, şirket Zoom 5 güncellemesinin önümüzdeki birkaç gün içinde sunulacağını söyledi. İzinsiz girişi engelleyen AES 256 bit GCM şifrelemesini ve hesap yöneticilerinin video görüşmelerinin yönlendirileceği veri merkezini seçmesini (belirli bir bölgeden kaçınmayı tercih etmeleri durumunda) içerir.

Ayrıca, bu hafta başlarında bir PC Mag raporu tarafından ortaya çıkarılan bir özellik olan kötü niyetli kullanıcıları bildirebileceksiniz . Bu seçenek uygulamanın yeni güvenlik ayarları menüsünde görünecektir.

[post_kaynak url=”https://www.cnet.com/news/zoom-says-it-has-300-million-daily-users-despite-security-issues/” baslik=”https://www.cnet.com/news/zoom-says-it-has-300-million-daily-users-despite-security-issues/”]