Zamanının Değerini Bil!

Merhaba,
Zamanın değerini bilmemiz lazım, her dakikasını dolu dolu geçirmek için uğraşmamız lazım. İnanın zaman çabuk geçiyor. Yaşlı insanların bizim gibi gençlere dediği tek şey nedir biliyor musunuz? Keşke bende senin yaşların da olsaydım demeleridir. Yaşam Kategorisi İçin Tıkla
Peki bunu niye derler düşündünüz mü hiç? Acaba bizler de ilerde böyle mi diyeceğiz. Zamanın su gibi akıp gitmesinin farkında bile olamayacağız bence. Çalışmaktan saatin kaç olduğunu bile bilmeyeceğiz belki de.
Çoğu insan, mutlu olabilmek için parayı önemser ama para dan daha değerli olan zamandır; çünkü insan harcadığı her şeyi geri getirebilir ama bir tek zamanı geri getiremez.
Çoğu insan bu gerçeğin farkında bile değildir.
Zamanımızı değerli geçirmek için günümüz nasıl geçiyor diye kontrol edebiliriz. Boşa geçen zamanlarımızı değerlendirmek için uğraşabiliriz. İnanın ki günümüzde çok boşa geçen vakitlerimiz var. İleri ki zamanlarımız da keşke şöyle yapsaydım, keşke o zamana geri dönebilsek dememek için bu vakitlerimizi değerli harcarsak ileri ki yıllarımızda bizi mutlu bir hayat bekliyor olacaktır.
Zaman geriye alınamaz, satın alınamaz bir şeydir. Bunun ne kadar bilincinde olursak zamanımızı ne kadar değerli geçirebilirsek o kadar mutlu ve huzurlu olabiliriz.
Unutmayınız : Zamanın kıymetini bilmek hayatın kıymetini bilmektir.