YouTube, ‘Bu Videodaki Ürünler’ Özelliğini Test Etmeye Başladı

Popüler video paylaşım ağı olan Youtube’ a çok yeni özelliler eklenmeye devam ediyor bu özellikle birlikte çok yakın zamanda da katıl özelliği gelmişti.

YouTube, adından da anlaşılacağı gibi görüntüleyenlere bir videoda hangi ürünlerin belirtildiğini veya gösterildiğini gösteren yeni bir “Bu Videodaki Ürünler” özelliğini deniyor.

Bunun nasıl görüneceğini gerçekten bilmiyoruz, ancak Google bunun “videoda ve videonun altında yer paylaşımlı” görünmesi gerektiğini söylüyor.

Haberler, YouTube’un şirketin topluluk forumlarındaki test özellikleri ve deneyler listesine kısa bir süre önce eklendi.

Ayrıntılarla ilgili grafik olmasa da, açıklayıcı bir örnek aldık: “2020’de en iyi 10 akıllı telefon” videosunda, bazı izleyiciler videoda bir simge görecek ve aşağıdaki daha fazla bilgi sunacak. videoya dahil olan telefon modelleri. “

Bu, muhtemelen görebileceğiniz mevcut “önerilen ürünler” reklamlarından farklı olacaktır ve Google Görsel Arama’da zaten uygulanmış benzer özelliklere dayanacaktır .

Bu değişikliğin şu anda hangi platformlarda test edilebileceği belli değildir.

Yeni özellik onu görmemize yetecek kadar yaygınlaşırsa ve ne zaman ortaya çıkarsa, nasıl göründüğünü size bildireceğiz.

[post_kaynak url=”https://www.androidpolice.com/2020/04/28/youtube-is-testing-a-new-products-in-this-video-feature-to-turn-viewers-into-shoppers/” baslik=”https://www.androidpolice.com/2020/04/28/youtube-is-testing-a-new-products-in-this-video-feature-to-turn-viewers-into-shoppers/”]