Samsung Galaxy S10 Ailesinden Verim Alın

Yeni çıkan Galaxy S10 , Galaxy S10E veya Galaxy S10 Plus‘ı kullanıyor olabilirsiniz peki bu telefonlardan nasıl verim alacaksınız parasının hakkını nasıl verdireceksiniz dibine kadar nasıl kullanacağınızı anlatacağım.

 

1- Bixby Düğmesini Yeniden Eşleştirin

Samsung, bixby tuşunu yeniden eşleştirmenize artık izin veriyor bu tuşa farklı özellikler ekleyebilir farklı fonksiyonları çalıştırabilirsiniz.

Bixby Düğmesine Yeni Fonksiyon Nasıl Atanır ?

Bixby’yi başlatmak için Bixby düğmesine bir kez dokunun. Ardından ayarlar menüsüne (üç dikey nokta) dokunun. “Ayarlar” a ve ardından “Bixby tuşu” na dokunun ve değiştirin. Uygulamayı veya hızlı komutu başlatmak için Bixby düğmesine bir veya iki kez basmak isteyip istemediğinizi seçin, ardından listeden seçmek için vurgulanan mavi metne dokunun.

 

2- Telefonunuzu Kullanarak Farklı Cihazınızı Şarj Edin

Farklı bir cihazı şarj etmeniz için sadece o cihazın nfc desteğinin olması yeterli sonra telefonunuzun arka tarafını diğer telefonun nfc bulunduğu yere değdirerek şarj edebilirsiniz.

 

3- Güç Düğmesine Çift Tıklayarak Kamerayı Açın

Bu özellik veya fonksiyon bir kareyi hemen çekmek için ekran kilidini bile açmadan hemen kamerayı açmanızı ve fotoğraf veya video çekmenizi sağlıyor bunun sayesinde yakalamak istediğiniz her kareyi daha hızlı çekebileceksiniz.

 

İLGİLİ HABER

 

4- Fotoğraf Çekmeden veya Çekerken Potre Modunu Kullanmak

Potre modunu fotoğraf çektikten sonra da kullanabileceğinizi biliyormuydunuz fotoğraflarda bulanıklaştırma karanlıklaştırma işine yarayan potre modu kullanıcıların ilgisini çekiyor.

Açmak için : 
Kamerayı açın. Geçiş yapmak için ekrandaki küçük girdap simgesine dokunun.

 

5- Ana Ekranda Pil Yüzdesini Göster

Her ne kadar bilindik bir şey olsada insanlar üşeniyor veya açmayı unutuyor.

Nasıl açılır: Ayarlar  > Bildirimler  > Durum Çubuğu  > Pil Yüsdesini Göster’ i İşsaretleyin

 

6- Gif Oluşturmak

Seri çekim yapmak için fotoğraf çekme sanal tuşuna basılı tutabilirsiniz, ve kısa bir gifte oluşturabilirsiniz. Görüntü kalitesi mükemmel değil, ancak burada kolaylık sağlamak için hemen yapabilirsiniz.

Hızlı bir GIF oluşturmak için : 
Kamerayı açın ve “Ayarlar” donanımına dokunun. “Deklanşöre basmak için” düğmesine dokunun. “GIF Oluştur” u seçin.

 

7- Sahne İyileştirici Özelliğini Aktifleştirin

Samsung kamerayı açtıktan sonra nereye tutarsanız tutun 30 saniye içinde o sahyneyi tanımaya çalışıyor (Yemek, Oyun, Çiçek vb.) ve sahneyi ona göre özelleştiriyor.

 

8- Kendi Emojini Yap

Bunu yapmanız için kamerayı açıp hemen sol taraftaki emoji oluştur kısmına tıklayarak yüzünüzü taratıp cinsiyetinizi girmeniz yeterli ve oluştuktan sonra istediğiniz kişiye gif ve resim olarak gönderebileceksiniz.

 

İLGİLİ HABER

 

9- Gizli Klasör Oluşturun

Başkalarından gizlemek istediğiniz şifreleri dosyaları gizli klasör ile gizleyebilirsiniz ve davetsiz misafirlerden koruyabilirsiniz.

Oluşturmak için: Ayarlar > Biyometri ve güvenlik > Güvenli Klasör seçeneğine tıklayıp olıuşturabilirsiniz.

 

10- Saat Tarzını Değiştirin

Klasik saat tarzı benim hoşuma gitmiyor belkide sizinde hoşunuza gitmiyor peki bunu nasıl değiştirebiliriz ?

Saat tarzı nasıl değiştirilir: Ayarlar  > Ekranı kilitle  > Saat stili