PlayStation Store’dan para iadesi nasıl alınır

Yani PlayStation Store’dan bir şey satın aldınız ve bu sizin için işe yaramıyor mu? Yanlışlıkla bir oyun satın aldıysanız veya paranızı geri almayı tercih etmeye karar verirseniz, para iadesi almak bir temsilciyle birkaç dakika sohbet etmek kadar kolaydır. Sony’nin yeni iade politikasıön siparişleri, oyunları, DLC’yi, abonelikleri ve filmleri kapsar ve artık geri ödeme formlarını doldurup boşluğa göndermek anlamına gelmez.

Yeni geri ödeme politikası daha kapsamlı olsa da, yine de büyük bir uyarı var: satın aldığınız içeriği indirdikten sonra, bu geri ödemeye hak kazanamazsınız. Bir başlığı önceden sipariş ettiyseniz , yayınlanmadan önce istediğiniz zaman geri ödeme alabilirsiniz. Ancak oyun konsolunuza yüklendikten sonra şansınız tükenir – oynamasanız bile.

Geri ödeme almak için gerekli adımları atıp, önceden belirlenmiş oyunların ve diğer içeriğin gelecekte otomatik olarak indirilmesini nasıl önleyeceğinizi söyleyeceğiz.

Mobil cihazda (solda), sayfanın en altına giderek sohbet etme seçeneğini göreceksiniz. Masaüstü tarayıcınızda (sağda), sohbet seçeneği sayfanın sağ tarafında bulunur. Kaydırma gerekmez.

PARA IADESI ALMAK IÇIN PLAYSTATION DESTEĞIYLE SOHBET EDIN

PS4 konsolunuzda geri ödemeyi başlatmak için hiçbir seçenek yok. Sen baş gerekir PlayStation destek sayfasına telefonunuza veya bilgisayarınızın tarayıcısında ve mavi “Sohbet” penceresinde tıklayın. Geri ödemeyi onaylamak için destek ekibinden hesabınızla ilgili basit sorulara cevap vermeye hazır olun.

Önceden alınmış bir başlık satın aldığınızda, orijinal ödeme yöntemiyle iade edilebilir, ancak PlayStation Store’dan satın alınan diğer tüm içerik türleri için PSN cüzdanınız kredilendirilecektir. Açıkçası, çekinizde veya kredi hesabınızda parayı geri almanız tercih edilir, bu nedenle satın alımın banka hesabınıza veya PayPal’a iade edilip edilmeyeceğini politik olarak sormaya değer.

PlayStation Plus ve PlayStation Now’a Abonelikler, PSN cüzdanınıza, aboneliğinizin süresine bağlı olarak, orijinal satın alma fiyatından farklı bir miktar olarak yatırılmış olmasına rağmen, geri ödenebilir.

OTOMATIK INDIRMELER NASIL KAPATILIR?

Çok fazla oy alan bir başkasıysanız, isterseniz geri ödeme isteğinde bulunabilmenizi sağlamak için atabileceğiniz bir adım vardır. Satın alma işlemlerinizi indirmediyseniz veya önceden yüklediyseniz, yalnızca geri ödeme almaya hak kazanırsınız. Bu yüzden, ne yazık ki, PS4’ünüzün kullanışlı, zaman kazandıran Otomatik İndirme özelliğini kapatmanız gerekir.

Bu özelliğin kapatılması, pozitiflerden daha fazla olumsuz taraf sağlar. Geri ödeme isteğinde bulunmanıza izin verirken, başka şeyler yaparken sistem artık oyunlarınızı indirmeyecektir. Bunun yerine, oyunlarınızı boş zamanlarınızda manuel olarak indirmeniz ve yüklemeniz gerekir. Bu, güncellemeleri el ile yüklemeniz gerekeceğinden zaten çaldığınız başlıkları etkileyecektir. Ancak bu sizin için önemli bir şey değilse veya internet hızlarınız gerçekten hızlıysa, bu biraz daha az bir yük oluşturur.

Ön siparişinizin önceden yüklenmediğinden emin olmak için, önce üst seviye seçenekler satırına gidin, ardından “Ayarlar” düğmesini tıklayın.

“Sistem” ayarına doğru aşağı kaydırın ve denetleyicideki “X” düğmesine dokunun.

En üstteki ikinci ayar “Otomatik İndirme” dir. Bu seçeneğe basın.

Son olarak, “Uygulama Güncelleme Dosyaları” ayarını devre dışı bırakın. Bu, PS4’ünüzün güncelleme ve ön yükleme verilerini alıp yüklemesini engeller.

kaynak: https://www.theverge.com/games/2019/4/3/18290935/playstation-store-refund-how-to-get-sony