Netflix Rekor Üyelik Artışı: 15 Milyon

Akış için harcanan zaman arttıkça Netflix ileriye bakar.

Netflix, milyarlarca insanı akıştan başka bir şey yapmadan evde tutan küresel pandemiden yararlanan nadir şirketlerden biridir . Ama soru ne kadar sürebilir?

Netflix’in son patlamasının çoğu Mart ayının ortalarına kadar başlamamasına rağmen, daha fazla insan yeni coronavirüsün yayılmasını engellemek için evde kalmak zorunda kaldığında, bir dizi popüler, orijinal şov ve film Netflix’in ilk çeyrekte abonelerini artırmasına yardımcı oldu . Netflix, beklenen 7,2 milyonun iki katından fazla olan 15,8 milyon abone ekledi – bu da yıllık% 22’den fazla bir büyüme. Netflix’in şu anda dünya çapında 182 milyon abonesi var. Şirket ayrıca, tahmin edilen 5.76 milyar $ ‘a kıyasla üç aylık gelir 5.77 milyar $ gördü.

Yine de Netflix’in hissedarlara açılış mektubu iyi değil . Mektupta, “bazı kilitlenme büyümesinin çok yıllı organik büyüme trendinden ileriye doğru çıkacağı ve bu da kilitlenmenin ülkeye kaldırılmasından sonra daha yavaş büyümeye neden olacağı” belirtiliyor. Mektup, yöneticilerin “ev hapsi sona erdiğinde görüntülemenin azalmasını ve üyelik büyümesinin yavaşlamasını beklediğini ekliyor.

[baslik]“GEÇİCİ OLARAK DAHA YÜKSEK GÖRÜNTÜLEME VE ARTAN ÜYELİK ARTIŞI GÖRÜYORUZ”[/baslik]

“Netflix’te, evde kapalı olan insanlar için daha da anlamlı ve kısa ve orta vadede en az aksama ile uzaktan çalışabileceğimiz bir hizmete sahip olduğumuzun bilincindeyiz” diyor. “Diğer ev eğlencesi hizmetleri gibi, geçici olarak daha yüksek görüntüleme ve artan üyelik artışı görüyoruz.

Bizim durumumuzda, bu, keskin bir şekilde daha güçlü bir ABD doları ile dengeleniyor ve uluslararası gelirimizi bastırıyor ve tahmin edilen gelirle sonuçlanıyor. ” Netflix şu anda belirsiz bir zamanda, “denediğimiz ürün yeniliklerinin sayısını geçici olarak azaltma” da dahil olmak üzere ekstra önlemler alıyor.

[baslik]NETFLİX, ÖNÜMÜZDEKİ BİRKAÇ AY İÇİNDE HAYATTA KALABİLMEK İÇİN BORU HATTINDA YETERLİ ORİJİNAL İÇERİĞE SAHİP[/baslik]

Baş içerik sorumlusu Ted Sarandos daha önce Netflix’in önümüzdeki birkaç ay hayatta kalabilmek için boru hattında yeterli orijinal içeriğe sahip olduğunu kabul etti, ancak diğer şirketler gibi üretimin durması Netflix’i etkileyecek.

CEO Reed Hastings’in geleceğe yönelik açıklamaları, diğer birçok eğlence şirketinin söylediklerini yineliyor: Önümüzde uzun ve zorlu bir yol olacak . Netflix uzun mesafeye hazırlanırken, analistler Netflix’i fırtınayı diğer rakiplerden daha iyi havalandırmaya hazır olarak görüyorlar.

The Verge , “Açıkçası, herkes önümüzdeki dokuz ila 12 ay boyunca orijinal içerik oyunundadır,” diyor Steve Nason . “Ama iyi olacaklar. Rakiplerine kıyasla büyük bir orijinal kütüphaneleri var. ”

Bazı analistler Netflix’in hakimiyetini bir flama olarak çift uçlu bir kılıç olarak görüyorlar. Şirket hala yurt içinde ek kazançlar görüyor, ancak önemli ölçüde yavaşladı. Geçtiğimiz çeyrekte Netflix, yalnızca yurtiçinde 550.000 abone ekledi , ancak dünya genelinde ek olarak 8,4 milyon abone gördü . Şirket, son kazanç raporlarında ve SEC dosyalamalarında uluslararası büyümesine daha fazla eğildi ve odak noktasını bu uluslararası bölgeleri geliştirmeye yöneltti

[baslik]“BİR NUMARA OLDUĞUNUZDA, RAKİPLERİNİZ VEYA SİZİ TAKİP EDEN HERKES KADAR HIZLI BÜYÜMEK HER ZAMAN ZORDUR”[/baslik]

Nason gibi diğer analistler bunu şirket için doğal bir ilerleme olarak görüyor. Nason’a göre Netflix bir “temel hizmet” tir. Netflix için ödeme yapacak olan insanların evlerinin çoğunda zaten var. Ayrıca, insanların akış hizmetlerini azaltma zamanı geldiğinde bundan vazgeçmeleri olası değildir. Netflix’e sahip olmayanlar, yayıncıların insanların dikkatini çekmesi için muhtemelen en iyi zaman olduğunda, muhtemelen ilerlemeyecek, Netflix’in mektubu tartışıyor.

Mektup, “Sezgisel olarak, tüm hapsetme sırasında Netflix’e katılmayan kişinin hapsedilmesinden kısa bir süre sonra katılma olasılığı düşük” dedi.

Nason, bu noktadan yurt içinde büyümek zor, ancak Netflix’in yukarıda belirtilen avantajları nedeniyle, Netflix’in ABD’deki abone tabanının önümüzdeki birkaç ay içinde büyümeye devam edebileceğini söyledi.

Nason, “Bir numara olduğunuzda, rakipleriniz veya sizi takip eden herkes kadar hızlı büyümek her zaman zordur,” dedi. “Yaklaşık dört ya da dört çeyrek önce 60 milyon aboneye ulaştıklarından beri yavaşlayan bir büyüme gördüler. Gördükleri büyümenin çoğu, hala çok, çok daha hızlı büyüdükleri uluslararasıdır. ”

Çevrimiçi anket ve veri analizi konusunda uzmanlaşmış bir pazar araştırma ve danışmanlık şirketi olan HarrisX’e göre Netflix rakiplerinin çok ötesinde. MoffettNathanson’un HarrisX ile ortaklaşa yaptığı yeni bir araştırma raporuna göre Netflix, evlerde akış zamanının yüzde 72’sini aldı, “genel akış penetrasyonu yüzde 74’e ulaştı, bu da çeyrekte çok sağlıklı abone büyümesi anlamına geliyor.”

[baslik]“İNSANLAR SADECE NETFLİX’İ DEĞİL, BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ DÜZEYDE HER TÜRLÜ VİDEO İÇERİĞİNİ TÜKETİYOR”[/baslik]

Bu, Netflix’in Wall Street’teki fırlayan performansını açıklamaya yardımcı olabilir. Hisse senetleri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşırken, yıllık% 30 artarak şirketin etkileyici bir değerlemesi var .

MoffettNathanson’a göre, etkileyici eski filmler ve TV şovları kataloğuna sahip Disney Plus’ın aksine, Netflix ve Hulu günlük olarak bir şeyler izlemek isteyen insanlara en iyi şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Netflix, lisanslı kütüphanesinin üstünde devam eden yeni serilerin küratörlüğünün, rakiplerine kıyasla fırtınayı havalandırmaya yardımcı olacağına inanıyor.

“İçerik yarışmacılarımız ve tedarikçilerimiz yeni başlıklar açısından bizim kadar etkilendiler” diye yazıyor hissedarlara. “Görüntülemek için binlerce başlık ve çok güçlü öneriler içeren büyük bir kütüphanemiz olduğundan, üye memnuniyetimiz yeni içerik kıtlığından akranlarımızdan daha az etkilenebilir, ancak anlatmak zaman alacaktır.”

Netflix’in coronavirus pandemisi nedeniyle esir kitlesi ne kadar uzun süre kalırsa ve Netflix yeni içerik sunmaya devam edebildiği sürece şirketin de büyük bir avantajı olmaya devam edecektir.

Nason, “İnsanlar sadece Netflix’i değil, benzeri görülmemiş düzeyde her türlü video içeriğini tüketiyor,” dedi. “Yeni girenler pazara girerken muhtemelen biraz daha zor olacak. Peacock piyasaya sürüldü ve HBO Max önümüzdeki ay piyasaya sürülecek büyük bir hizmet. Quibi bile çok daha az ölçüde. Disney Plus’ın kesinlikle bir çeşit etkisi var. O zaman bile, hiçbiri Netflix’in şu anda yaptığı orijinal diziye sahip değil. ”

[post_kaynak baslik=”https://www.theverge.com/2020/4/21/21229587/netflix-earnings-coronavirus-pandemic-streaming-entertainment”]