GÖKTÜRK Filminin Son Çıkan Fragmanında Açığa Çıkan Detaylar

Göktürk filminin son çıkan fragmanı Alper Çağlar’ın yeni üçlemesi Göktürk, ve onun ilk filmi olan İlk Göktürk’le ilgili Youtube tanıtımları başladı. Videoda filmin konusunu, geçtiği coğrafyayı, orta asya ve Türkistan’ı ve bunun yanında filmin nasıl işleneceğine dair pek çok ipucu vardı. Filmde Bumin ve İstemi Kağan’la ilgili hikayeleri göreceğiz.

Bunun yanında, zamanın metal ustalığı, tengricilik belki şamanizm, ve diğer antik Türk beyliklerinin bir devlet altında birleşme hikayesini de izleyeceğiz.

Göktürk Filminin İncelenmesi

göktürk filminin incelemesi

Kendisinden büyük devletlerden olan Avarlar ve Çinlilere dair mücadeleleri, kız alıp verme, kız kaçırma gibi bahislerinde geçmesi beklenebilir.

Ben bu film için çok çok heyecanlıyım. Ve Alper Çağlar’ın da dediği gibi beklentim arşa çıkmış düzeyde. Hazırsanız yayınlanan videoyu derinlemesine inceleyelim.

Videonun tam halini bu linkte bulabilirsiniz. The First Gokturk | Pre-Production Part I: Our Idea and Passion: https://www.youtube.com/watch?v=bcoWH… İçerik ve görseller, materyelin sahibine aittir.

Bu video sadece bilgilendirme ve eğitim amaçlı olup, maddi bir kaygı taşımamaktadır.