En İyi Netflix Dizileri

Merhabalar, bu yazımızda birbirinden güzel Netflix dizileri ile karşınızdayız. Listedeki dizileri genel olarak yeni çıkan dizilerden seçmeye çalıştık, bu yüzden çok popüler olan dizileri göremeyebilirsiniz. Listemizi sürekli olarak güncellemeye devam edeceğiz.

Ratched

Ryan Murphy’nin yönetmenliğini üstlendiği, guguk kuşu filmindeki hemşire ratched karakterinden esinlenilen dizi Netflix listelerinde üst sırada yer alıyor. Edmund’un rahipleri katletmesi üzerine akıl hastanesine yatırılıyor. Ablası ratched bir şekilde aynı hastanede hemşire oluyor.

Hastanenin doktoru Dr.Hanover ise insan psikolojisi üzerinde çeşitli tedavi yöntemleri deniyor ancak izledikçe fark ediyorsunuz ki dizideki herkesin hikayesi farklı. Her karakter birbirinden gizemli. Bu gizemleri çözmek için izlediğiniz sırada karşılaştığınız bazı sahneler hoşunuza gitmeyebilir ama American Horror Story’nin yönetmeni Ryan Murphy’nin elinin değdiği her dizide biraz vahşet olduğu bir gerçek. gerilim türünde dişe değer dizilerden olan Ratched şimdilik tek sezon ve sekiz bölümden oluşuyor.

Eğer gerilimi ve gizemi bir arada izlemeyi seviyorsanız soluksuz izleyeceğiniz bir dizi olduğunu düşünüyoruz.

Bridgerton

Bridgerton 2020 yapımı bir dönem drama dizisidir. Dizi 1 sezon ve 8 bölümden oluşuyor. Dizinin konusu şöyle ; belli bir yaşa gelen kadın ve erkekler sosyeteye çıkıp hayallerindeki gibi birini bulmayı amaçlıyorlar. Dizimizde bunu ana karakterlerimiz olan Daphne ve Simon üzerinden bize aktarılıyor. Daphne kendinin aşık olacağı bir eş bulmak istiyor. Simon ise evlilik istemiyor. Ancak bazı olaylar oluyor ve ikisi birbirine aşık oluyor ve mutlu son.

Dizide kullanılan eşyalar , kıyafetler , dizinin atmosferi bizi diziye çekti diyebiliriz. Dönemsel şeyleri beğeniyorsanız ve biraz eğlenceli şeyler olsun diyorsanız izleyebilirsiniz .

Atypical

Atypical, otizm spektrum bozukluğu olan Sam Gardner’ın hayatını, yaşadığı zorlukları, insanların ona karşı davranışlarını, ailesinin bu konuda verdiği mücadeleleri ve bunların yanında Sam’in samimi dostluklarını, ailesiyle güzel ilişkisini ve başarılarını konu alıyor.

Atypical, sadece otizm spektrum bozukluğunu anlatan bir dram dizisi değil, aynı zamanda eğlenceli ve gülümseten sahneleri ağırlıkta olan bir komedi dizisi. Yani komedi ve dram bu dizide çok güzel bir araya getirilmiş. İzlemenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Anne Whith an E

Eleanor öldükten sonra kendisini The Good Place adında, dünyadaki iyilikleri nedeniyle insanlığın ödüllendirildiği bir kasabada bulur. İstediği her şeyi yapabileceği ve her şeye sahip olabileceği bu müthiş kasaba ile alakalı tek sorun Eleanor’un buraya ait olmamasıdır. Çünkü Eleanor dünyadaki hayatında pek de iyi bir sicile sahip değildir ancak kendi ismindeki başka biri ile yerleri karıştırıldığı için the Good place’e gelebilmiştir. Bunu kimse ile paylaşmak istemese de Eleanor’un gelişi ile kasabada tuhaf olaylar görülmeye başlar. Ve Eleanor oraya ait olmadığını belli etmemek için çabalar.

The Queens Gambit

The Queen’s Gambit, küçük bir kızın annesinin ölümü sonucu yetimhaneye bırakılması ile başlıyor. Burada sıradan bir hayat geçirmeye başlarken okulunun temizlik görevlisi ile satranç oynamaya başlaması ile hayatı değişiyor. Bağımlılıklar, satranç turnuvaları, bazı ilişki denemeleri ile dizi o kadar hızlı akıp gidiyor ki anlatamayız.

Tek sevmediğimiz noktası bu kadar iyi oyuncuların psikolojik olarak rahatsız olması gerekiyor gibi gösterilmesi, onun haricinde çok hızlı ve çok güzel bir diziydi. Bir oturuşta izlenecek dizi arıyorsanız hemen başlayın deriz!