Bu Kış Arkadaşlarınız İle Oynayabileceğiniz Muhteşem Oyunlar


Yaygın ve  sosyal mesafe önerileri yüzünden aileniz ve arkadaşlarınız ile yapacağınızı planlar değişmiş olabilir. Ancak  uzaktan bile olsa çevrimiçi oyunları birlikte oynayabilirsiniz.

İster eski tarz favoriler, ister parti oyunları , kaçış odaları veya zorlu masa oyunu  seçenekleri arıyor olun, daha fazla insan sosyal mesafe sırasında yaratıcı sosyalleşme için teknolojiye yöneldiğinden sanal bir seçenek olabilir. Netflix Partisi  (şimdi Teleparty olarak adlandırılıyor), Amazon Prime Video İzleme Partisi gibi uzantılarla birlikte film ve şov izleme , Disney Plus Grup İzleme ve YouTube için Yayın Zamanı sanal olarak takılmanın popüler bir yolu haline geldi.

İşte ne tür bir deneyim arıyor olursanız olun, arkadaşlarınızla oynayabileceğiniz en iyi çevrimiçi oyunlardan bazıları. Hoşunuza gidebilecek yeni oyunlar buldukça bu listeyi düzenli olarak güncelleyeceğiz.

Arkadaşlarını Kandırın Ve Eğlenceli Vakitler Geçirin

Mafya veya Kurtadam gibi oyunların hayranıysanız, bayılacaksınız Among Us , geliştirici InnerSloth gelen bir online çok oyunculu sosyal kesinti oyunu. Bir uzay gemisinde, gökyüzü karargahında veya gezegen üssünde mürettebat üyesi olarak oynayın, geminizi bir arada tutmaya ve dört ila 10 kişilik bir grupla. Dünya’ya geri dönmeye çalışın. Ancak bir mürettebat üyesinin yerini, gemi eve varmadan önce mürettebatın geri kalanını ortadan kaldırmak isteyen asalak, şekil değiştiren bir uzaylı almıştır. Sorun şu ki, sahtekar tıpkı herkes gibi görünüyor ve gemiyi sabote edecek, havalandırma deliklerinden gizlice girecek, oyuncuları aldatacak ve diğerlerini suçlamaya çalışacak, hepsi de tespit edilmeden kalarak mürettebatın geri kalanını öldürmek için. 

Bu arada, uzaylı olmayan mürettebat üyeleri, gemiyi tamir etmek için görevleri yerine getirmelidir ve bir ölüm bildirilmedikçe konuşamazlar. Ardından, hayatta kalan mürettebat, sahtekarın kim olduğunu düşündüklerini sohbet yoluyla açıkça tartışabilir ve gemiden kime oy vereceğini en iyi şekilde tahmin edebilir. Sahtekâr oylama yapılırsa ekip kazanır. Ancak grup yanlışlıkla bir mürettebat üyesine oy verirse, herkes başka bir ceset bulunana kadar geminin bakımına geri döner ve tekrar oy kullanırlar. 

Aramızda, iOS ve Android cihazlarda oynamak ücretsizdir ( App Store  veya  Google Play Store’dan indirebilirsiniz  ). Veya bir bilgisayarda oynamak 5 dolara mal oluyor.( Steam  veya  itch.io üzerinden  indirebilirsiniz ). En büyük avantajlardan biri, farklı platformlarda insanlarla sorunsuz bir şekilde oynayabilmenizdir. 

Dikkat edin, ücretsiz mobil sürümde reklamlar var . Oyunu cihazınıza indirip açtıktan sonra, AdMob kullanımını ve veri toplamayı ayrıntılarıyla anlatan bir pop-up göreceksiniz. Reklamları ve veri toplamayı kapatmak istiyorsanız, Reklamları Kaldır’a dokunarak ve ödeme yönteminizi seçmek için istemleri izleyerek uygulamanın reklamsız sürümünü 2 ABD dolarına satın alabilirsiniz. 

Bu oyun iki yıl önce çıkmış olsa da, Twitch yayıncıları oyunu son birkaç ayda aldı ve şu anda 86 milyondan fazla kez indirildi.

Görüntülü Sohbet Ve Oyun Deneyimi

Sanal olarak birlikte oyun oynamak istiyorsanız, ancak ayrı bir Yakınlaştırma veya sohbet kurma zahmetini istemiyorsanız, Backyard’ı deneyebilirsiniz. oyunları, videoları ve sohbeti bir arada birleştiren ücretsiz bir platform olan. Cuma günü halka açıklandı. 

Google veya Apple hesabınızla kaydolun ve bir Alan oluşturun. Başkalarıyla paylaşmak için bir kod alacaksınız (Jackbox Games’e benzer), böylece onlar sizin özel Alanınıza katılabilirler. Ardından oynayacağınız bir oyun seçin. Backyard, Letter Tile (Scrabble), Codewords (Codenames) ve Wordplay: Cards Against Humans (Cards Against Humanity) gibi popüler oyunların biraz değiştirilmiş sürümlerine sahiptir. Uygulama indirmeye gerek olmadan doğrudan web tarayıcınızdan oynayabilirsiniz.

Oyunlar bir ila 12 oyuncu arasında değişir. Arka bahçe 2021 yılına kadar ücretsiz olarak kullanılabilecek.

En İyi Sanal Kaçış Odası

Bulmaca çözme becerilerinizi sanal bir kaçış odası ile test edin. Gerçek dünya versiyonunu oynarken yaptığınız gibi, zaman dolmadan bilgisayarlı odadan kaçmak için tüm bulmacaları çözmeye çalışın ve ipuçlarını takip edin. 

12 yaş ve üstü için bir seçenek TEG Unlocked: The Heist from The Escape Game’dir. Bir ila dört oyunculu iki bölümlü oyunda, şüpheli bir sanat hırsızını engellemeye çalışan gizli bir ajan olarak çalışacaksınız. Her parçanın maliyeti 10 ABD Doları veya iki paket için 18 ABD Doları ve üçlü paket için 26 ABD Dolarıdır.

Daha çocuk dostu bir seçim arıyorsanız , Pennsylvania McMurray’deki Peters Township Halk Kütüphanesi tarafından Google Dokümanlar kullanılarak oluşturulmuş Harry Potter temalı ücretsiz bir kaçış odası var.

En İyi Sanal Masa Oyunları

Çevrimiçi geleneksel masa üstü masa oyunları oynamak istiyorsanız, gerçek hayatta olduğu gibi 900’den fazla masa oyunu oynamak için kendisini “çevrimiçi arena” olarak adlandıran Tabletopia’ya göz atın . Mac veya Windows için bir masaüstü tarayıcısında oynayabilir veya platformu Steam, App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz. 

Satranç ve Texas Hold ‘Em gibi eğlenceli klasikleri veya oynamak için Scythe ve Clans of Caledonia gibi daha ayrıntılı seçenekleri bulacaksınız . Arkadaşlarınızla kendi oyununuzu başlatın veya açık koltuklarla devam eden bir oyuna katılın. 

Bronz paketle bazı eğlenceli oyun seçeneklerini ücretsiz oynayabilir veya premium oyunlara erişmek için gümüş (ayda 5 dolar) veya altın (ayda 10 dolar) pakete yükseltebilirsiniz. 

Diğer bir benzer seçenek ise satranç, poker, domino, Mahjong ve yapboz bulmacaları gibi klasik oyun seçeneklerini içeren Masa Üstü Simülatörüdür . Platformda kendi orijinal oyunlarınızı yaratın ve başkaları tarafından oluşturulan oyunları oynayın. 

Burada bazı tanıdık başlıklar göreceksiniz, ancak bunların çoğunun gerçek oyun geliştiricilerinin aksine diğer kullanıcılar tarafından yaratıldığını unutmayın. Tabletop Simulator’u Steam’de Windows ve Mac için 20 $ ‘a satın alabilir ve ardından ekranınızı arkadaşlarınızla oynamak için paylaşabilirsiniz.

Sınırlı Zamanlar İçin En İyisi

Mobil oyunlar: Fortnite, Words with Friends 2, Scrabble GO, Uno & Friends, Bir Şey Çizin

Arkadaşlarınızla istediğiniz zaman oynayabileceğiniz popüler mobil oyunlara zaten aşina olabilirsiniz. Fortnite , Words with Friends 2 , Scrabble GO , Uno & Friends ve Draw Something , gün boyunca zamanınız olduğunda iletişim halinde kalmanıza ve sırayla gizlice girmenize olanak tanıyan basit oyunlar için harika seçeneklerdir. 

Çoğunlukla tek başınıza oynuyorsanız, bir mobil oyun abonelik hizmetine göz atmak isteyebilirsiniz. Apple Arcade’de , aralarında en sevilen nostaljik Pac-Man Party Royale ve Frogger’ın da bulunduğu 130’dan fazla orijinal oyunun yanı sıra Crossy Road Castle ve Ultimate Rivals: The Rink gibi yeni hitlerin bulunduğu bir kitaplık var . Ayda 5 dolara iPhone, iPad, iPod Touch, Mac ve Apple TV cihazlarında oynayabilirsiniz . 

Android kullanıcıları için Google Play Pass, Monument Valley , Risk ve Star Wars: Knights of the Old Republic gibi 350’den fazla oyuna yine ayda 5 ABD doları karşılığında erişim sunar. 

Kaynak