Bit.ly Nedir? Nasıl Kullanılır?

Bir çok kullanıcı bit.ly adresini görmüştür.Bu yüzden Bit.ly Nedir? Nasıl Kullanılır? gibi pek çok soru akıllara takılmaktadır.

Bit.ly Nedir?

Bit.ly Amerikan kuruluşu bir sitedir.Bit.ly size link kısaltma olanağı sunuyor.Önceki senelerde Twitter ile ortaklık yapan bu site,daha sonra yollarını ayırma kararı almıştılar.Ortaklık yaptğı zamanlarda linkler otomatik olarak bit.ly adresine dönüştürülüyordu ve bu sayede kullanıcılar,Twitter’ın kelime limitine takılmadan paylaşım yapabiliyorlardı.


Bit.ly hesabı ile hemen bir link kısaltabilirsiniz.Bu linkinize tıklayan insanların ülkesini,tıklanma sayısı gibi bir çok detaylı özellikleri inceleyebiliyorsunuz.Bu sayede hedef kitlenizi rahatlıkla oluşturabilirsiniz.Dilerseniz ücretli sürüme geçerek birçok ayrıcalıklardan faydalanabilirsiniz.Örneğin kendi siteniz için özel domain oluşturabilirsiniz.Kendi sitemden örnek verecek olursam paylaşımlarımı bit.ly ile değilde weboli.st gibi alan adıyla paylaşabilirim.
Not: Bit.ly ile para kazanabilirsiniz fakat bu işlem çok çok az para kazandıracağı için tavsiye etmiyoruz.

Bit.ly Nasıl Kullanılır?

Bit.ly adresine giriyoruz.Site içerisinde gerekli kısımlardan hesap oluşturuyoruz.Hesap oluşturma işleminden sonra üstteki Create butonuna basıyoruz.Ardından yanda açılan kısımda linkimizi yapıştırıp yine create diyoruz.


Linkimizi kısa süre sonra alıp istediğimiz yerde paylaşabiliyoruz.Linkimizin istatistiksel bilgilerini yine bu arayüzden öğrenebiliyoruz.Linkimizin üstünde tıklanma sayısı, üst kısımda ise linkimizin tıklanma zamanı gösteriliyor.

Kaynak: https://www.webolist.com/2019/11/bitly-nedir-nasl-kullanlr.html
Yorumlar

Reklam3

Trendler