Bilgisayar da Oynanabilecek En iyi Strateji Oyunları

Gerçek zamanlı klasiklerden modern sıra tabanlı favorilere kadar, bunlar PC’deki en iyi strateji oyunlarıdır.

Strateji, PC oyunlarının ilk günlerinden beri bizi haritalara, ordu listelerine ve emirlere gömmek için mükemmel bir PC türüdür. Ve bu, hardcore grognards’dan sadece Gandhi nuke Montezuma’yı görmek isteyen insanlara kadar en çeşitli yiyecek ve içeceklerden biridir. 

Bu listede, hızlı tempolu, rekabetçi RTS oyunlarından uzun süreli 4X romplarına kadar her şeyi bulacaksınız. Tarih istiyorsan, bizde var. Bilimkurgu? Evet, birkaçı. Fantezi de. Birden fazla giriş içeren seri durumunda, şu anda oynayacağımız en iyi oyun olduğunu düşündük. Her ikisini de oynayabileceğiniz kadar farklı olduklarını düşünürsek, aynı diziden birden fazla giriş sunabiliriz.

[baslik]Total War: Three Kingdoms[/baslik]

Total War: Serideki son tarihsel giriş olan Three Kingdoms , bu listenin başka yerlerinde bulacağınız Warhammer’dan birkaç başını alıyor ve bize hem kapalı hem de farklı karakterleri tarafından beslenen genişleyen bir Çin iç savaşı veriyor.

Savaş. Her biri, diplomasiden savaştaki performansa kadar her şeyi etkileyen karmaşık bir ilişkiler ağının bir parçasıdır ve Warhammer meslektaşları gibi hepsi de insanüstü savaşçılardır. 

Seriyle ilk Roma’nın yaptığı gibi bir sıçrama gibi hissediyor ve beraberinde diplomasi, ticaret ve savaşın nasıl işlediğine dair bazı temel değişiklikler getiriyor.

Çin ile mücadele, daha önce bir Total War’da görmediğimiz bir tür dinamizmle kutsanmış, zorlayıcı bir kampanya da yapıyor. Lansmanından bu yana, dönemin farklı etkinliklerinde genişleyen tarihi yer imlerini tanıtan yeni bir format da dahil olmak üzere bazı harika DLC’den de yararlanıyor. 

[baslik]Crusader Kings 2[/baslik]

Haçlı kralları 2 , ayrıntılı bir RPG ile birleştirilmiş hanedan bir strateji oyunudur. Embecilic yeğeninizin kiminle evlendiği, orduları savaşa yönlendirmektir. Her iniş karakteri simüle edilir ve her birinin hedefleri ve arzuları vardır. Bu karmaşıktır – bunun için feodal sistemi suçlayabilirsiniz – ancak kişisel düzeyde net ve anında drama sunar.

Simülasyonu sizi çaresiz durumlara yönlendiriyor ve taklitlerinizi patlattığınızda akıllı çocuğu devralmasını sağlamak için çöp çocuğunuzu öldürmek gibi korkunç şeyleri yapmaya teşvik ediyor. Uygun olarak, temel oyun tamamen ücretsizdir, ancak birçok genişleme vardır. 

[baslik]Total War: Warhammer 2[/baslik]

İlk Total War: Warhammer, Games Workshop’un fantezi evreninin Yaratıcı Meclis’in muazzam savaşları ve etkileyici detay birimleri için mükemmel bir eşleşme olduğunu gösterdi. Total War: Warhammer 2 , arayüzde kahramanlara, hizipleri bir araya getiren hileli ordulara ve daha pek çok iyileştirme yapıyor.

Oyunun dört fraksiyonu, Skaven, High Elfler, Dark Elfler ve Lizardmenlerin hepsi birbirinden anlamlı derecede farklıdır ve eski Warhammer fantazi bilgisinin garip köşelerine daha derinlemesine inceliyorlar.

CA’nın Warhammer oyunlarıyla bir başlangıç ​​noktası arıyorsanız, bu şimdi elde edilecek oyundur ve zaten mükemmel orijinaline sahipseniz, ölümlü imparatorluklar kampanyası her iki oyunu da dev bir haritada birleştirecektir. 

[baslik]Europa Universalis 4[/baslik]

Paradox’un uzun soluklu, amiral gemisi strateji romp, sizi Orta Çağ’ın sonundan 1800’lere kadar bir ulustan sorumlu kılan nihai büyük strateji oyunudur. Baş honcho olarak, politik stratejisini belirler, ekonomisine karışır, ordularını yönetir ve bir imparatorluk kurarsınız. 

Hareket halindeyken Europa Universalis 4 , geçmişi değiştirmeye başlamanızı sağlar. Belki İngiltere 100 Yıl Savaşında Fransa’yı eziyor ve büyük bir kıta imparatorluğu kuruyor. Belki Iroquois Avrupalı ​​sömürgecileri yendi, gemi inşa etti ve Eski Dünya’yı istila etti. Çok büyük, karmaşık ve yıllarca süren genişletmeler büyümeye devam etti. Simülasyon bazen başını sarmak zor olabilir, ancak dalmaya ve sadece alt tarihin sizi nereye götürdüğünü görmeye değer. 

[baslik]Civilization 6[/baslik]

Biraz Civ olmadan en iyi strateji oyunları listesine sahip olamazsınız. Civilization 6 şu anda dizide bizim tercih ettiğimiz oyun, özellikle de şimdi birkaç genişleme görüyor.

Bu seferki en büyük değişiklik, selefi eski ordularının serbest bırakılması biçiminde şehirleri serbest bırakan bölge sistemidir. Şehirler şimdi, fayans geliştirirken geleceği gerçekten düşünmeye zorlayan özel alanlarla dolu bu genişleyen şeyler. 

Genişletmeler, çok hoş olan ancak saygıdeğer dizide devrim yapmaktan kaçınan bazı yeni kırışıklıklar ekledi. Altın Çağlar ve Karanlık Çağlar kavramını tanıtırlar ve yıllar boyunca sivilleşmenizin gelişimine, iklim değişikliğine ve çevresel felaketlere bağlı olarak bonuslar ve debuff’lar sunarlar. İleri görüşlü, modern bir Civ. 

[baslik]Sins of a Solar Empire[/baslik]

Günahların Günahları, 4X strateji oyununun kapsamının bir kısmını yakalar, ancak bir RTS çerçevesi içinde çalışmasını sağlar. Bu, bir öğleden sonra uzayda yükselen, dengelenen ve düşen yıldız yayılmış imparatorluklarla ilgili bir oyundur: ve özellikle, bu imparatorlukların büyük sermaye gemilerinin yarı yanan dünyaların üzerindeki hiperuzaydan ortaya çıktığı an.

Diplomasi elbette bir seçenektir, ama aynı zamanda dev uzay gemileri. Bahsedilen uzay gemilerini saçma oranlara genişletmek için İsyan genişlemesini oynayın.

[baslik]Stellaris[/baslik]

Stellaris , 4X alanına ‘her şey ve kicthen lavabo’ yaklaşımını benimser. Paradox’un büyük strateji oyunu olan EU4 bir dozu var, ancak robotik ayaklanmalardan kara deliklerde yaşayan uzaylılara kadar her şeyi içeren bir bilimkurgu oyununa uygulandı. Tartışmalı olarak çok şey yapmaya çalışır ve diğer türün büyüklerinin bazılarının odağını yoktur, ancak yıldızlararası bilimkurgu kutlaması olarak yaklaşan hiçbir şey yoktur.

Türlerinize rehberlik ederken ve yıldızlarda imparatorluk yaparken, genetik kodlarıyla karışarak, yabancılara köleleştirerek veya galaksiyi kurnaz böceklerin yırtıcı bir kovanı olarak tüketirken hikayelerin bir süvarisini üretmek için tasarlanmış özgürleştirici bir sanal alan. 

[baslik]Endless Legend[/baslik]

Fantasy 4X Endless Legend , etkileyici bir 4X oyunu yapmak için hikayeden ödün vermenize gerek olmadığının kanıtıdır. Asimetrik gruplarının her biri, herhangi bir strateji oyununda en iyi yazıların bazılarını içeren hikaye görevleri ile yükseltilmiş her türlü benzersiz ve sıra dışı özelliklere sahiptir.

Kırık Lordlar, örneğin, tehlikeli doğaları ile güreşen, zırh takımlarıyla yaşayan vampir hayaletleridir; nekrofaj sadece tüketmek isteyen amansız fetih lehine diplomasiyi göz ardı eden amansız bir güçtür. Genişlemeler dahil, her biri kendi tuhaf tuhaflıklarıyla kutsanmış veya lanetlenmiş 13 hizip var. İhtilaf tasarımı bundan daha iyi olamaz. 

[baslik]Battlefleet Gothic: Armada 2[/baslik]

Battlefleet Gothic: Armada 2’nin kozmik savaşları muhteşem. Warhammer 40K fraksiyonlarının üçünden sonra belirsiz bir 4X-y kampanyası var: Imperium, Necron İmparatorluğu ve kötü Tyranid Hives, ancak çarpışan uzaylı katedrallerin çarpışmasıyla dolu dağınık çatışmalara dalmak isterseniz onları görmezden gelebilirsiniz. dev, dokunaç kaplı leviathans ile. 

Gerçek zamanlı taktik savaş, en ağır armadaslara komuta etsen bile heyecan verici olmayı başarıyor. Geniş çaplı saldırılar gövdelerinizi vururken, düşmanlar uçağa binmeye başlarken ve kendi ekipleriniz mutlaklaşırken bütün bir filoyu yönetmelisiniz. Mevcut tüm masa üstü gruplarla sayısız filo yapılandırmasını deneyebilir ve her türlü garip silahla oynayabilirsiniz.

[post_kaynak url=”https://www.pcgamer.com/the-best-strategy-games/” baslik=”https://www.pcgamer.com/the-best-strategy-games/”]