Android Q ile Gelecek Yenilikler

Android q özellikleri veya android nedir diyerek başlayalım. Android çok hızlı gelişen güncel ve hızlı bir linux tabanlı mobil işletim sistemidir. Açık kaynak kodlu olmasıyla bir çok güvenlik sorununu getiren ama bu güvenlik açıklarını yok etmeyi başaran android dünyada en çok kullanılan mobil işletim sistemi olması ile birlikte bir çok kişinin android programlamaya yönlediriyor. android ile ilgili makaleler için tıkla

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Vikipedi

Bildiğiniz gibi android 9 yani pie ile birlikte bir çok yeni özellik geldi ve en çok değişim alan tarafı ise bir çok özelliğinin değiştirilebilir olması oldu. Tasarımında büyük değişiklikler alan android pie android one kapsamı dahil bir çok telefona geldi.

Android Q Çıkış Tarihi

Halen belirsiz olan ama halen geliştirme aşamasında olan android Q 2019 yılının son aylarında çıkması bekleniyor. Android Q yeni çıkmış olan katlanabilir telefonlar için de çok az tepkime süresine sahip olacağı söyleniliyor bu sayede oyunlarımız veya işlerimiz ekranı katlayınca direk diğer ekrana geçecektir.

android q barkod okuyucu

Android Q Özellikleri

Android son 2018-2019 yılında çok büyük değişiklikler yaptı bu yüzden 2018-2019 yılı android işletim sistemi için en çok yükseldiği an gibi bir şey oldu (google asistan vb.)

Özellikler

  • Katlanabilir telefonlar için gecikme olmadan ekran değiştirme
  • 5G destekli olması
  • Makine öğrenmesi ( youtube videolarına otomatik alt yazı, klavye önerileri vb. )
  • Smart Reply – Akıllı yanıtlama (maillerinize kendisi cevap verebilecek sizi arayanlar ile konuşabilcek)
  • Karanlık modu
  • Dijital denge geliştirildi
  • Barkod ile paylaşım