2020’de PayPal Hesabı Nasıl Açılır?

PayPal Hesabı Açmak ve Kullanmak Mümkün mü?

2016’dan bu yana PayPal’ın Türkiye’de faaliyetlerini durdurdu. Bunun sonucunda girişimciler, freelancer’lar ve işletme sahipleri yurt dışından eskisi kadar kolay ödeme alamıyor. Çoğu firma/kişi sadece PayPal ile ödeme yapmayı tercih ediyor, bu yüzden de PayPal sahibi olmayanlar müşteri kaybetmek zorunda kalıyor.

Türkiye’de PayPal’a alternatif ödeme sistemleri çıkmaya devam ediyor lakin burdaki sorun yurt içindeki ödeme almada değil, yurt dışından ödeme almadadır. Yerel ödeme sistemleri global çapta başarılı olamadıklarından dolayı yurt dışından ödeme alan girişimcilerin işlerine yaramıyor.

Eğer yurt dışında bir şirketiniz varsa muhtemelen şirketinize ait bir PayPal hesabı açabilirsiniz. Lakin PayPal kullanmak için sırf şirket açmak istemiyor olabilirsiniz. Haklısınız. Keşfettiğimiz yöntem ile kendinize PayPal hesabı açıp, istediğiniz şekilde kullanabilirsiniz.


Peki Yöntem Nedir?

PayPal hesabı açtığınızda sizi tanımaları için kimlik onayı isteyeceklerdir. Daha sonra da sizden verdiğiniz adresin doğru olduğunu gösteren bir kanıt. Ayrıca verdiğiniz adres ile bağlantılı bir banka hesabı da.

Bu yöntemde kendi adınızla PayPal hesabı açabilecek ve sizden istenilen kimlik onayı ve adres kanıtı için belgeleri sağlayıp hesabınızı onaylatarak istediğiniz şekilde PayPal kullanabileceksiniz. Bu yöntem ÜCRETSİZDİR

Sıkça Sorulan Sorular

  1. Hesabı kendi adımıza mı açacağız?

Cevap: Hesabı kendi adınıza açacaksınız. Avrupa’da veya Amerika’da yaşayan bir akraba veya tanıdığa ihtiyacınız yok.

2. PayPal hesabı limitsiz mi oluyor?

Cevap: Hesap açtıktan sonra sizden kimli ve adres onayı isteyeceklerdir. Bu belgeleri(hangi belgeler olduğunu ve nasıl alacağınızı gösteriyoruz) doğru şekilde sağladıktan sonra hesabınızdaki para alma ve gönderme limitleri kalkacaktır.

3. Peki bu yöntem güvenli mi?

Cevap: Hesabı açıp, onaylattıktan sonra PayPal kullanmaya başlayabilirsiniz. Ama yaptığınız işlemler veya PayPal güvenlik politikaları yüzünden hesabınız riske girebilir. Bu riskin sorumluluğu sizindir. Sonuçta PayPal Türkiye’de faaliyet göstermiyor. Bu yüzden size öğreteceğimiz yöntemdeki gibi hesabınızı kullanırsanız bir sorunla karşılacağınızı düşünmüyoruz. Bu yöntemi kullanarak eğer yüksek miktarlarda ödeme almaya çalışırsanız veya alırsanız muhtemelen sizden ek belge ve kanıt talep edeceklerdir.

4. Hesap açmak ne kadar sürüyor?

Cevap: Hesap açma işlemleri kısa sürüyor ama onay süreci biraz uzun sürüyor. Yaklaşık 3–4 haftada hesabınızı açıp, onaylatabileceğinizi düşünüyoruz.

5. Kanıt sunabilir misiniz?

Cevap: PayPal’ın kimlik ve adres kanıtı için istediği belgeleri onayladıklarını gösteren ve hesap limitlerinin kaldırıldığından bahseden mail.

Kaynak

https://medium.com/@canberkozer/2020de-paypal-hesab%C4%B1-nas%C4%B1l-a%C3%A7%C4%B1l%C4%B1r-onaylandi-b1c73f4a4121